دروازه کوشک قزوین

Diposting pada

دروازه درب کوشک در انتهای خیابان آزادی نادری شهر قزوین قرار دارد و متعلق به سال 1296 هجری قمری است. این دروازه یکی از بناهای برجا مانده از دوره قاجار است و معماری آن چشم هر بیننده ای را.

دروازه درب کوشک با تاریخ و قدمت دروازه درب کوشک در قزوین بیشتر آشنا شوید فوج نیوز دروازه درب کوشک دروازه درب کوشک یکی از بناهای تاریخی بر جا مانده از

دروازه درب کوشک یکی از نه دروازه اصلی شهر قزوین بوده که با بیش از صد سال قدمت امروزه به عنوان یادگاری از دوران قاجار در معرض دید گردشگران و علاقمندان به آثار تاریخی قرار دارد.

دروازه کوشک قزوین. دروازه ای تماشایی که ترجیح می دهیم به جای سریع گذشتن از آن مدتی کنارش بمانیم و به معماری و کاشی کاری آن آفرین بگوییم. دروازه درب کوشک قزوین. راه ارتباط این حصار با دنیای خارج چندین و چند دروازه بود که امروز فقط دو تا از آن ها سالم مانده.

این دروازه از جاهای دیدنی قزوین محسوب میشود. یکی از کهن ترین دروازه های قزوین است که به سوی الموت رودبار و کوشک و شکارگاه های شمال قزوین باز می شده است و دارای یک ورودی با قوس و کلیل و نیم دایره است. دروازه درب کوشک قزوین یکی از قدیمی ترین و کهن ترین دروازه های شهر قزوین می باشد که به سمت الموت و رود بار و شکارگاه های شمال قزوین باز می شود.

نماي خارجي اين دروازه داراي کاشيکاري رسمي بندي است. دروازه درب کوشک یکی از کهن ترین دروازه های شهر قزوین که به سمت الموت رودبار و کوشک ها و همین طور شکارگاه های شمال قزوین باز می شده است. در گذشته های دور حصاری اطراف شهر قزوین را در بر گرفته بود تا از شهر در برابر حملات دشمنان محافظت کنند.

دروازه کوشک در واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۵۳ با شماره ثبت ۳۹۱ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. دروازه درب کوشک رو به سمت الموت رودبار شهرستان و کوشک ها و شکارگاه های شمال قزوین باز می شده و به همین دلیل به دروازه درب کوشک یا راه کوشک معروف شده است. دروازه درب کوشک قزوین یکی از 9 دروازه شهر است که از قدمت بالایی برخوردار بوده و همچنان پابرجاست.

در هر طرف راهرو دو طاق نما ساخته شده که با نرمی به سوی بیرون. دروازه درب کوشک داراي يک ورودي با قوس نيم دايره و کليل است و در طرفين آن گلدسته ها و طاق نماهايي ديده مي شود. دروازه درب کوشک یکی از بناهای بر جا مانده از دوره ی قاجاریه در شهر قزوین است.

Image Result For قزوین دروازه تهران و در کوشک Barcelona Cathedral Cathedral Landmarks

Tabatabai House Kashan With Images House Styles Historic Homes Photo

شهر قزوین در گذشته هشت دروازه داشت که به نام های دروازه رشت دروازه باغشاه دروازه درب کوشک دروازه تبریز دروازه تهران درواز Persian Empire Travel Historical

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *